Köpek Filmi yönetmeni, akademisyen Cem Hakverdi’yi stüdyomuzda ağırladık. Film sokak köpeklerinin yaşam mücadelesini gösterirken, aynı zamanda insanüstü bir çabayla onları yaşatmaya çalışan görünmeyen kahramanların da karşılaştıkları zorlukları anlatıyor.


Köpek Filmi gösterimleri hakkında bilgi almak için Instagram @kopekfilmi hesabını takip edebilirsiniz.
Sıradaki gösterim: 10 Haziran 2019, 19:45. Karaca Sineması, Alsancak, İZMİR
Köpek filmi görme engelliler için de sesli betimlemeli olarak da izlenebiliyor.
Köpek Filmi ilk gösterimi İstanbul Film Festivali’nde yapılacak. Filmin yönetmeni İstanbul Bilgi İletişim Fakültesi Medya Bölümü Öğretim Görevlisi Cem Hakverdi.
‘Köpek Filmi’, 38. İstanbul Film Festivali kapsamında gerçekleştirilecek ilk gösterim ile festival yolculuğuna başlıyor. Filmin çekimleri beş ayrı ilde gerçekleştirildi.
‘Köpek Filmi’nin Türkiye’deki ilk gösterim 12 Nisan 2019’da gerçekleştirilecek.

38. İstanbul Film Festivali kapsamında Pera Müzesi’nde gösterilecek olan Köpek Filmi’nin yönetmenliğini Cem Hakverdi yaptı. Cem Hakverdi ile Köpek Filmi hakkında yapılan söyleşiyi izleyebilirsiniz:

Cem Hakverdi, ‘Köpek Filmi’ ile sokaklarda, yerleşim merkezlerinden uzaklarda yaşam mücadelesi veren köpeklerin yaşamlarından ve onları hayatta tutmaya çalışan insanların çabalarından kesitler sunacak.

Cem Hakverdi ve çekim ekibi iki yıl boyunca İstanbul, Ankara, Nevşehir, Mardin, Antalya, İzmir ve Kars’ta barınaklarda, kafeslerde ya da açık alanlarda yaşam mücadelesi veren sevimli dostlarımızla beraberdi.

Köpek Filmi, festival yolculuğuna 38. İstanbul Film Festivali’nin ardından 14 Nisan 2019’da 42. International Wildlife Film Festival’de devam edecek.