Dikkatkopekvar.org pozitif eğitime nasıl yaklaşıyor?

Köpek eğitimi söz konusu olduğunda, profesyonel köpek eğitimcileri birçok farklı felsefe sahibidirler ve çeşitli köpek eğitim tekniklerinden faydalanmaktadırlar.

İlk öğretilmesi gereken
Dikkatkopekvar.org olarak eğitime başlarken önereceğimiz ilk şeylerden biri köpeklerle yakın ilişki kurmaktır.Bunun, köpeklerle sürekli olarak pozitif etkileşim yoluyla gerçekleştirilebileceğine inanıyoruz. Uygun bir köpek ve insan ilişkisi kurulduğunda, köpeklerin daha hızlı öğrenmeye başladıkları ve istenmeyen davranışları göstermeyi bıraktığı görülür.

Köpeğinizle daha sıkı ve sıcak bir bağ kurmak mı istiyorsunuz? Okumanız gereken yazıya gitmek için tıklayınız…

Davranış Şekillendirme
Köpeğinizle sağlıklı ilişki kurduğunuz zaman, onun eğitim tekniklerini öğrenmeye hazırsınız demektir. Aranızda ki dostluk eğitiminizde size en çok yardım eden şey olacaktır çünkü, köpeğinizin tek arzusu sizin mutlu olmanız olacaktır.

Köpek eğitim felsefesinde kullanılan dört bileşen vardır: olumlu destek, olumsuz destek, olumlu ceza ve negatif ceza. Odak noktamız olumlu takviye köpek eğitim teknikleriyle ilgiliyken, kapsamlı bir eğitimin köpeğinize vereceğiniz eğitim için hayati olduğuna inanıyoruz; bu da, caydırıcı teknikler üzerine de bir bilginiz olması gerektiği anlamına geliyor.