https://www.instagram.com/bambam.thepitbull/

Havhav güneş iyi hissettiriyor! Haydi top oynayalım!


Pit Bulls Sahipleriyle Çok Güçlü Bağlar Kurar. Ömür boyu sadık bir arkadaşınız olacak ama bu dostluğun bir bedeli var.

Köpeğinizin sadakatini ve bağlılığını onurlandırmanız ve evcil hayvanınıza ömür boyu ÇOK kaliteli zaman (günde en az 2 saat) vermeye hazır olmanız gerekir. Köpeğinizi arka bahçeye atmak veya haftalarca uzun süre yalnız bırakmak, ilgilenmemek, depresyona girmesine ve / veya saldırgan olmasına neden olabilir. Pit Bull’unuzla ne kadar çok zaman geçirirseniz, ondan o kadar çok keyif alacaksınız.

Pit Bulls Çevik, Atletik ve EĞLENCELİ.

Pit Bull tam bir atlettir! Birçoğu yüksek çitlere tırmanabilir, altını kazabilir veya Houdini gibi en güvenli yerlerden çıkıp sizi şaşırtabilir. Birçoğu kaçtıktan sonra sonsuza kadar kaybolur veya çalınır. Kaçan bir Pit Bull, bu cinse kötü ün veren türden insanların eline geçip bir sorun olabilir. Sahipler çok güvenli bir alan sağlamalı, köpek dışarıdayken tüm oyunları denetlemeli ve evde kimse yokken onu içeride tutmalıdır. İç mekanda barınma mümkün değilse, iyi bir kilitle veya iyi tasarlanmış bir kablo bağlantısı ile açık havada bir köpek kulübesi kurmanızı öneririz.

Köpeğinizin kaybolma ihtimaline karşı her zaman bir tasma ve üstünde etiket bulundurun. Evcil hayvanınızı da mikroçipleyin! Evlerine güvenli bir şekilde geri dönmeyen tüm kayıp Pit Bullar adına lütfen dikkatli olun. Barınaklar, ele geçirilen köpeklerin üçte birinden daha azını oluştursa da Pit Bulls ve Pit karışımlarıyla doldurulur. Daha azı sahiplerine iade edilir ve iyi evlere taşınmaları çok zordur.

Pit Bull etkileyici atletik yeteneklere sahip!

Büyük çeviklik çalışmalarını gösterirken, olta veya diğer heyecan verici köpek sporlarını oynarken, köpeğinizle harika zaman geçirebilirsiniz.

Köpeğinizi Eğitin

Köpeğinizi diğer köpeklerin etrafında, kalabalıklarda, çocuklar vb. dahil olmak üzere her durumda kontrolde olacak şekilde eğitin. Mevcut cins önyargısı nedeniyle, köpeklerimiz ortalama bir köpekten daha iyi davranışlar sergilemelidir. Pitbull sahiplerinin birbirlerine sorumluluğu vardır.

Köpek Dilini Öğrenin

Köpeğinizi tanıyın. Potansiyel it dalaşlarını önceden tahmin edebilmek ve önleyebilmek için kontrollü olun. Pit Bull oyunu genellikle çok heyecan verici olabilir, çok heyecan bazen tatsız şeylere neden olur, mutlaka çok dikkatli olun. Genç Pit Bulldaha tolerans sahibi olabilir ama yaşları ilerledikçe daha katı olacaklardır, bu yüzden etkileşimlerini yakından izleyin.

TasmayaSaygı Gösterin!

Köpeğinizi topluluk içinde mutlaka tasma ile dolaştırın. Köpeğimi tanırım demeyin. Hepimizin köpek dostları heyecanlıdır ve etrafında dikkatini dağıtabilecek, ilgisini çok fazla çekip kontrolü sizden kopartacak bir çok şey olabilir. Henüz başınıza bu tip bir olay gelmemesi gelmeyeceği anlamına gelmez. Ve bu tip bir olayda tüm ceza sizin değil köpeğinizin üstüne kalır.

Şehir Efsanelerine Karşı Sabırlı olun!

Evcil hayvanınız hakkında kaba ve incitici yorumlara agrasif karşılıklar vermeyin, unutmayın pitbull sahiplerinin birbirlerine sorumluluğu vardır. Eğer insanlar sizden ve köpeğinizden kaçınmak için caddenin karşısına geçiyorsa umursamayın, bunun yerine köpeğinizi sevin, onunla mutlu bir sesle konuşun ve yürümeye devam edin. Bir resim 1.000 kelimeden güçlüdür!