Pit Bull bu kadar nazikse, neden bu kadar çok insan onladan korkar? Sonuçta, birçok sigorta şirketi, konut kompleksi ve hatta çoğu ülke onları yasaklıyor. Ne yazık ki, çeşitli köpek ırklarını karakterize etmek için çok fazla önemsiz istatistik var (“Pit Bull” da gerçekten bir cins değil). Bu yanlış sayılar, birçok insanın ve kuruluşun bazı ırkları yanlış bir şekilde “agresif” olarak etiketlemesine yol açmıştır.


Köpekler Kötü Doğmuyor
Saldırgan köpekler bu şekilde doğmaz. Kötü köpekler sıklıkla yavru olarak düzgün bir şekilde sosyalleşmezler. Ayrıca, istismara uğramışlardır. İnsanlar köpek dövüşü için Pit Bull’u sadece güçlü ve dayanıklı bir cins oldukları için seçiyorlar – canavar oldukları için değil.

Agresif, Birkaç Köpek Cinsi İçin Yanlış Bir Addır
Pit Bull “agresif” listesindeen önlerdedir. Diğer yanlış karakterize köpekler arasında St. Bernards ve Alman Çobanları gibi kurtarma köpekleri bulunmaktadır. Bernards, tehlikeli dağ kurtarma görevleriyle ünlüdür ve cins uzmanları tarafından nazik devler olarak tanımlanmıştır. Alman Çobanları da köpek kahramanlarıdır. Bu güçlü yavrular K9 birimleri arasında popülerdir ve iyi uyuşturucu koklama ve bomba tespit eden köpekleri oluşturur. Başka bir yanlış karakterli cins Sibirya Husky’dir. Bu köpekler özellikle küçük çocuklara bakmak ve mükemmel aile hayvanları olabilirler.

Sadece Bazı Köpek Cinslerinin Isırıkları Bildiriliyor ve İstatistiğe giriyor.
Pit Bull ısırıkları veya Chihuahua ısırıkları? Muhtemelen Pit Bull ısırıkları, değil mi? Bunun nedeni Pit Bull’un daha fazla ısırması değildir. Chihuahua ısırıkları muhtemelen daha yaygındır, ancak rapor edilmemiştir, çünkü bu küçük köpekler çok fazla zarar veremez. Aslında, hayvan uzmanları cins ve saldırganlık arasında bir ilişki olmadığını bildirmiştir.

Gerçek şu ki, köpek büyüklüğü ile saldırganlık arasında bir korelasyon olabilir. Ve bulgular tam olarak tahmin edilemez.


Toplam Köpek Isırıkları Köpek Isırması olasılığını Yansıtmaz
Eğer matematikçi değilseniz bizimle birlikte kalın… Bildirilen Pit Bull ısırıklarının toplamı bir Pit Bull ısırığı olasılığını yansıtmaz. Açıklamak için aşırı basitleştirelim: Diyelim ki bir kasabada 100 Pit Bull ve 10 Pug var. Aynı kasabada, 10 Pug ve 20 Pit Bull’un hepsi birisini ısırdı. Daha fazla Pit Bull birini ısırırken, birilerini ısırması daha olası değildi. Bu rakamlar Pugların% 100’ünün ısırdığını, ancak Pit Bulls’un sadece% 20’sinin ısırdığını gösteriyor ve biri Pug’ların Pit Bulls’tan “daha ​​agresif” olduğunu tahmin ediyor.

Peki insanlar Pug’lardan Pit Bull’lardan daha fazla korkmalı mı? Tabii ki değil. Ama bazı insanları yanlış bir şekilde Pit Bull ve diğer “agresif” ırkların daha tehlikeli olduğuna inanmaya iten bu tür önemsiz istatistikler. Aslında, Kanadalıların saldırgan olarak etiketlemelerine yol açan istatistikler; Çok sayıda husky ısırması olduğu yönündeydi, bunun sebebi bu cinsin saldırgan olması değil, o bölgede popüler olup çok beslenmesiydi.

Bize İnanmıyor musunuz?

Saldırganlık söz konusu olduğunda, köpekleri cinsi ile değil, vaka bazında yargılayın. Cins temelli ayrımcılık yapan politikalara şiddetle karşı çıkan tek evcil hayvan uzmanı değiliz. Aşağıdaki gruplar aynı fikirde:

  • Humane Society of the United States
  • American Bar Association
  • American Kennel Club
  • American Veterinary Medical Association
  • American Veterinary Society of Animal Behavior
  • Centers for Disease Control and Prevention
  • National Animal Control Association
  • National Canine Research Council
  • US Department of Housing and Urban Development
  • The Obama Administration

O zaman nasıl köpek ısırıklarını nasıl önleriz?
Köpek ısırıklarından kaçınmak, cins değil, köpekleri okuma meselesidir. Köpekleri bedenlerine veya cinslerine göre değil, vücut dillerine göre nasıl yargılayacağınızı öğrenin.

Pit Bull sadece saldırgan değil, son derece tatlı köpekler
Pit Bull son derece nazik köpeklerdir ve çok iyi aile bireyleri olurlar. Ve ne yazık ki bu sevgi dolu hayvanlar barınakları kalabalıklaştırıyor ve durumları son derece kötü. O yüzden merdiven altı üretimi desteklemeyin ve satın almayın sahiplenin.