Meradog 4 farklı ürün ile ülkemize yeni gelen bir köpek maması. High Premium Pure, High Premium Odor-Stop ve Premium olarak yer alıyor.

Firmanın en büyük iddası koku sorununu çözüyor olmasına rağmen bunu sağlayacak bir içerik yada analiz detayı göremedik. Dikkatkopekvar olarak bununda yeni bir satış stratejisi olduğunu düşünüyoruz.

Mama içeriği; ringa balığı, somon, hindi, kanatlı eti, hayvansal protein ve hayvansal yağdır. ayrıca tahıl olarak; buğday, pirinç, mısır ve mısır gluten unudur.

Mama içinde yer alan kötü içerikler:
1-Hayvansal Yağlar
: Hayvansal yağlar içeren mamalardan, köpek dostunuzun sağlığı için uzak durmalısınız. Çünkü hayvansal yağlar, hayvanların dokusundan alınan kısımların rende işleminden geçmesiyle üretilir ve hayvansal proteinlerde de olduğu gibi hangi hayvandan alındığı yazılmamaktadır.  Yani kedi, köpek gibi nereden olduğu belirtilmemiş kalitesiz içeriktir.
2-Mısır ve Mısır Gluten Unu: Glisemik indeksi yüksek ve sindirimi zordur ve mısırında köpekler için bilinen hiç bir faydası yoktur. Mısır en ucuz tahıldır.
3-Patates: Karbonhidrat oranı yüksek ve ucuz bir sebzedir ve bu yüzden bazı köpek mamalarında oldukça çok kullanılır. Şayet patates oranı %10- %15 seviyesini geçmiyorsa problem yoktur ama Meradog’ta bu oran %57’dir.
4-Kanat Eti: Kanat eti kalitesi hayvansal kaynaklardan temin edilir.  Kanatlı olarak genellenmesi içeriğinin belirsiz olduğunu gösterir, tavuk, hindi ya da birden fazla kuş türünün içermesinden oluşabilir.
5-Pirinç: Glisemik indeksi yüksek ve içeriğinde yüksek oranda kanserojen madde olan arsenik barındırmaktadır. ve glisemik indeksi yüksek besinlerin hayvanlarda kas kütlesini azaltarak, yağ oranını arttırdığı ise bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Odor-Stop serisinde pirinç oranının %66 olduğunu göz önüne alırsanız  bu mamadan uzak durmanız gerekir.
6-Hayvansal Proteinler: Hayvansal proteinlerin hangi hayvanlardan üretildiği bilinmemekte ayrıca hayvanların baş, ayak, kemik, bazı iç organlar gibi yenmeyen kısımlarının da render işleminden geçmesiyle elde edilmektedir. Hayvansal proteinler bir köpekten ya da kediden bile elde edilebilmektedir. Bu içerik protein kalitesi ve sindirilebilir protein oranı oldukça düşük bir değere sahiptir.

Mamadaki olumsuzluklar

  • %20 et oranı oldukça düşük.
  • Tahıl ve sebze oranı fazla
  • Glucosamine ve chondroitin oranının yetersiz olması
  • Kalitesiz ve yan ürünler kullanıyor olması
  • Karbonhidrat oranının yüksek olması

Bu markaya genel olarak baktığımızda daha kaliteli ve köpeklerin doğasına daha uygun mamalar kullanmanızı öneriyoruz.

Mamanın kalitesi: 1/5
Mamanın kalite/ fiyat oranı: 1/5
Mamanın içeriği: 1/5

Mama önerilebilir mi? Hayır