Köpekler için 10 farklı antrenman tekniği

Köpeğim kaslı olsun istiyorsan emek ve zaman ayırmalısın. Köpeklerde kas inşa etmek aynı biz insanlarda olduğu gibidir, fitness bizde olduğu gibi köpek dostlarımızda da çok önemlidir. Ayrıca köpeklerin kendine güvenini sağlamak ve sosyalleşmesi içinde en güzel yollardan biridir. Köpeğim nasıl daha kaslı olur sorusunun cevabı için tıklayınız…

KOŞU BANDI

Bu araç yüzyılı aşkın süredir köpeği şova hazırlamak veya sadece sağlıklı tutmak için kullanılmaktadır , motorlu ve motorsuz çeşitleri vardır ,zemini halı (carpet mill ) veya tahta (slat mill ) olabilir.

Köpeğin banda alışması zaman alabilir ,ilk günlerde etrafında gezmesine ,üstüne oturmasına izin verin , tecrübeli bir köpeği bantta koşarken izlemesi faydalı olacaktır .
Köpeğinizi bandın üzerine çıkarmadan önce bandın serbest döndüğünü ,takılmadığını kontrol edin , zemini elinizle bant boyunca kontrol edin zemindeki küçük pürüz ve çıkıntılar bant hızlandığında köpeğinizin patilerine umduğunuzdan fazla zarar verebilir .
Banda çıkmadan önce ısınma yürüyüşü yaparak tuvalet ihtiyacını tamamıyle gideriniz.Boyun bağlı bantlar yerine göğüs bağlı bantları tercih edin ,asla köpeğinizi bantta koşarken yalnız bırakmayın ,onunla konuşun cesaret verin ,sevdiği bir oyuncağı bantın önünde tutmak faydalı olacaktır.

Köpek koşarken yapacağınız gözlem çok önemlidir ,hayvanı ne zaman indireceğinizi belirlemek sizin insiyatifinize kalmıştır ,köpeğinizde en ufak bir tökezleme ,normal dışı inleme duyduğunuzda çalışmaya son veriniz bu şekilde bir ısrar köpeğin bir dahaki sefere isteksiz olmasını sağlar.