Egzersizler

Köpeğinizle egzersiz, onlarla etkileşime geçmek için mükemmel bir yoldur ve her ikiniz için de çok faydalıdır. Sizin ve ailenizin köpeğinizle yapabileceği, çeşitli zorluk derecelerinde farklı farklı birçok egzersizin listesini yaptık. Köpeğinizin bu aktivitelerde yer alacak kadar formda ve sağlıklı olduğuna emin değilseniz, en iyisi daima önceden veterineriniz ile birlikte kontrol etmektir.
Bu egzersizler formda ve sağlıklı köpeklere yönelik olarak tasarlandı. Sorumluluğunu bilen bir köpek sahibi olarak, köpeğinizin yaşını, ihtiyaçlarını ve egzersiz yeteneğini göz önünde bulundurmanız ve yavaştan başlayarak egzersiz seviyesini kademeli olarak arttırmanız önemlidir.

Egzersize başlamadan önce, sizin bir sahip olarak aktiviteden en iyi nasıl yararlanabileceğinizi ve hazır olduğunuzu bilmeniz gerekir. Egzersiz yapabileceğinize dair en ufak bir kuşkunuz varsa veya belli bir aktiviteye katılma uygunluğunuzu etkileyebilecek herhangi bir tıbbi durumunuz varsa, başlamadan önce doktorunuza veya bir fitness uzmanına danışın.
Köpeğinizin sizin de formda ve sağlıklı kalmanızı olumlu etkileyebileceğine inanmakla birlikte, sizin veya köpeğinizin egzersiz kabiliyeti hakkında endişeleriniz varsa doktorunuza ve/veya veterinerinize danışmalısınız. Aşırı egzersiz yapmanız veya size ya da köpeğinize uygun olmayan bir aktiviteye katılmanız durumunda sorumluluk kabul edemeyiz.