Bugün bile, ot veya çimen yiyen bir köpeğin kötü havanın habercisidir olduğunu iddia eden insanlar var. Aslında, atmosferik bozukluklar en fazla köpeğin sindirim sisteminde görülür.

Sağlıklı ara öğün

Ot yiyen köpeklerinin yağmurun habercisi olduğunu ilan ettiği hipotezi çok popülerdir. Sık sık yağan yağışlarla dolu enlemlerde, ıslak yağışların bir köpeğin ot yeme ilişkili olması muhtemeldir. Bununla birlikte, bu teori bilimsel olarak ispatlanmamıştır. İnsanın hava şartlarına duyarlılığından sorumlu olan elektromanyetik dalgalar köpekte hazımsızlığa neden olabilir.

Otun içinde bulunan folik asit

Köpeklerin yanı sıra kediler, her iki etobur da ara sıra çimen çiğnemekle birlikte, yalnızca küçük miktarlarını yerler daha fazla otun içinde bulunan su ile ilgilenirler. En son bulgulara göre, kediler bitkilerde bulunan önemli bir vitamin olan folik asiti alabiliyorlar.Aynı şey, köpekler için de geçerlidir, ancak başka bir makul açıklaması var.

Ot sindirim sistemini harekete geçiriyor

Genel olarak, köpeklerin çim yemelerine neden olan sindirim sistemi problemleridir. Bir taraftan sindirimi harekete geçiriyor ve köpegin kusmasına yardımcı olabiliyor, böylece köpeklerin sindirilmeyen nesneleri veya kemikler bu şekilde çıkarmasına yardımcı olabiliyor. Sonuç olarak, köpek rahatlıyor.