Yazıda verdiğimiz tarif özellikle bırak eğitimi gibi, köpek dostunuz için düşük ve yüksek değer taşıyan ödül maması kullanmanız gerektiği zamanlar ya da evde gerçekten zorlandığınız eğitimler için mükemmel bir seçimdir.

Ağırlıklı olarak etten oluşan ve köpeğinizin bayılacağına emin olduğum bu tarif yüksek değerli mama olarak kullanılabilir.

Biraz yağlı olması ve cepte ya da çantada taşınabilecek nitelikte olmaması nedeniyle ev eğitimlerinde, köpeğinizi gerçekten ödüllendirmek istediğiniz zamanlar ve eğer evde kendinize köfte yapıyorsanız hem ek bir çaba sarf etmeden hem de köpeğinizin yalvaran gözlerini, mutlu gülüşlere çevirmek için ideal.

Aşağıda verdiğim çıkan daha çok fırında köfte tarzında bir mama. İsterseniz un ve yoğurt oranını artırarak daha uzun süre fırında bırakarak, bisküvi tarzında bir ödül pişirebilirsiniz.

Malzemeler

  • Yarım kilo kıyma
  • 1 bardak tam karışık un
  • 2 yumurta, isterseniz yumurtanın kabuklarını ezerek kabuklarını da ekleyebilirsiniz.
  • İsteğe bağlı – 1 Kaşık yoğurt : Mamaya probiotik takviyesi sağlar için 1 kaşık yoğurt
  • İsteğe bağlı: Köpeğinizin ağız kokusu problemi varsa, 1 tane ince kıyılmış taze nane yaprağı

Yapılışı

Yumurta, yoğurt, ve naneyi iyice çırpınız. Kıymayı ve unu ekleyip, iyice yoğurunuz. Karışımı yanmaz fırın kağıdıyla kaplanmış tepsiye çok ince şekilde döşeyiniz. Önceden 175°C dereceye ısıtılmış fırında, 20 dakika pişirin. Piştikten sonra tepsiyi fırından çıkarın ve soğumaya bırakın. Soğuyan ödül mamalarını orta-ufak parçalar halinde kesin. Köpeğinizin fırında köfteli bisküvileri hazır.