Öncelikle çocuğun vefatı, ölüm şekli çok üzücü ve daha ayrıntılı araştırılıp suçluların mutlaka cezalandırılması gerekiyor. Allah’tan rahmet geride kalanlara sabır diliyoruz.

DHA’nın haberine göre olay, Akdam Mahallesi’nde meydana geldi. Baki Ayşe Simitçioğlu Anadolu Lisesi’nde eğitim gören ve Mehmet Özer ile arkadaşı Hacı Ali Tuğrul, okul çıkışında evlerine giderken sokak köpeklerinin saldırısına uğradı. Mehmet Özer, olay yerinde yaşamını yitirirken, Hacı Ali Tuğrul yaralandı. Yaralı öğrenci ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Köpeklerin 2 çocuğa saldırdıması sonucu bir çocuğun ölmesi diğerinin yaralanması olayında akıla gelen ve cevaplanması gereken önemli sorular ve iddialar var.

  • Askeri bölgede olan olayda neden kameralara bakılıp olay aydınlatılmıyor.
  • Çocuk kafasından ciddi bir darbe almış ve boynundan aşağı akacak kadar büyükmüş.
  • Çocuğun kol ve ellerinde hiç ısırılma belirtisi yok.
  • Bacaklarında ısırık yok, darp izleri var.
  • Pantolonu üzerinde değil ama botları ayağında, köpekler saldırmış olsa botlarda parçalanırdı.
  • Merhumun arkadaşının neden fotoğrafları yok onunda yara veya ısırık izlerini görmek gerek.
  • Merhumun arkadaşının hangi hastanede tedavi gördüğü ve raporunun incelenmesi gerek.
  • Müftü neden hayvanlara merhamet vaazı verdi ?
  • Ne ölen çocuğun ne de yaralı çocuğun Facebook sayfaları bulunamamıştır. Bu iki çocuğun Facebook sayfaları sosyal medya paylaşımları kimler tarafından ve neden karartılmıştır. 14 yaşlarında olan ve tüm zamanları sosyal medyada geçen bu çocukların neler yaptıkları ve nasıl insanlar oldukları neden halktan ve resmi kurumlardan gizlenmek istenmektedir.
  • Her ölüm vakasında otopsi raporu mecbur verilir yoksa gömme izni alınamaz. Ölümle sonuçlanan köpek saldırısı yada hayvan saldırısı iddiasında acele ve telaş nedir ki ölen çocuğun cesedine otopsi yapılmamıştır.

İyice güvenimizin bittiği, sokağa çıkarken korkmaya başladığımız bu dönemde bu şekilde iddia ve sorular akıllara çok farklı senaryoları getiriyor. Acaba bir olay örtbas edilmek için masum köpekler ve hayvan severler kullanılıyor mu?. Olayın altında çok daha kirli bir vahşet çıkabilir mi?

Büyük iddialar ve soru işaretleri var. İlgili kurumların acilen bu konulara açıklık getirmesi gerekiyor ve sorumluların biran önce cezalandırılması şart.

Merhumu bir kaç erkek dövüp öldürseydi Kayseri ve ilçelerindeki tüm erkekleri bu şekilde toplayıp bir yerlere atacaklar mıydı? Ya da yok edeceklerdi? Bu nasıl bir nefrettir?
İddialar doğru değilse bu çocuğun ölüm sebebi görevini yapmayan belediye, hayvanları aç bırakan ve şiddet gösteren Hacılar köyü halkıdır. Basın ise provokatör şekilde hayvan severleri hedef gösteriyor .

Allah’tan rahmet, kalanlara sabır diliyoruz ve olayın aydınlatılması ve gerçeklerin ortaya çıkması için dua ediyoruz.