İşte size dostunuza ugulamak için bir program

GÜN 1 ( Zorlu Gün )

(Antreman 1- Sabah) Köpeği belli dinlenme aralıkları ile koşu bandı üzerinde çalıştırın. İlk önce 30 saniyelik bir parça ile başlayın. Bant üzerindeki zamanı, yetişme sürecindeki günler ve haftalar ilerledikçe, köpeğin bant üzerinde geçirdiği bu süre saatlerinin adedini de arttırarak ama dinlenme süresini sabit tutarak arttırın. Asla 5 dakikalık 5 setin üzerine çıkmayın. Köpeğinizin her set arasında sadece 1 dakika dinlenmesini sağlayın (Köpeğinizin durumuna göre daha az da olabilir). Bundan sonra köpeği flirtpole ile tanıştırın. 5 dakika ile başlayın. Bu bir dönemlik çalışma süresini yetiştirme sürecindeki günler ve haftalar ilerledikçe arttırın. 25 dakikanın üzerine çıkmayın (köpeğinizin durumuna göre daha az da olabilir). Dinlendirin, ovuşturun, besleyin ve suyunu verin.

(Antreman 2- Akşam) Koşu bandı üzerinde dinlendirerek hızlı koşular yaptırın. 30 saniyelik bir set ile başlayın. Bant üzerindeki zamanı yetiştirme sürecindeki günler ve haftalar ilerledikçe, köpeğin bant üzerinde geçirdiği bu süre setlerinin adedini de arttırarak ama dinlenme süresini sabit tutarak arttırın. Asla 5 dakikalık 5 setin üzerine çıkmayın. Köpeğinizin her set arasında sadece 1 dakika dinlenmesini sağlayın (köpeğinizin durumuna göre daha az da olabilir). Dinlendirin, ovuşturun, besleyin ve suyunu verin.

GÜN 2 ( Orta Zorlukta Gün )

(Antreman 1 Sabah) Köpeği 5-10 lb.lik bir zincir çektirerek uzun bir yürüyüşe çıkarın. Başlangıç olarak 15 dakikalık bir yürüyüş ve 5 lb.lik bir zincir kullanın. Yürüyüş zamanını ve zincirin ağırlığını yetiştirme sürecinde ilerledikçe arttırın (köpeğinizin durumuna göre daha az da olabilir). Bu tamamlandığında köpeğinize sabit bir süre için springpole yaptırın. 5 dakika ile başlayın. Springpole üzerinde geçen süreyi yetiştirme süreci ilerledikçe arttırın. 1 saatin üzerine çıkmayın(köpeğinizin durumuna göre daha az da olabilir). Dinlendirin, ovuşturun, besleyin ve suyunu verin. (Antreman 2- Akşam) Uzun, orta hızlı e-bant üzerinde belirli bir süre için koşturun. 10-15 dakika ile başlayın. Günler ilerledikçe süreyi arttırın. 30 dakikaya ulaştığınızda, 2 dakikalık işeme arası verin. Asla 30 dakikalık aralarda 2 dakikalık olan 4 setin üzerine çıkmayın (köpeğinizin durumuna göre daha az da olabilir). Dinlendirin, ovuşturun, besleyin ve suyunu verin.

GÜN 3 ( Uzaklık Günü )

(Antreman 1 Sabah) Koşu bandı üzerinde kolay bir koşu. 15 dakika ile başlayın. Bu hafif koşunun süresini günler ve haftalar ilerledikçe arttırın. 30 dakikaya ulaştığınızda, 2 dakikalık işeme arası verin. Asla 30 dakikalık aralarda 2 dakikalık olan 4 setin üzerine çıkmayın (köpeğinizin durumuna göre daha az da olabilir). Dinlendirin, ovuşturun, besleyin ve suyunu verin. (Antreman 2- Akşam) Uzun yürüyüş. 15 dakika ile başlayın. Yürüyüşün süresini günler ve haftalar ilerledikçe arttırın. Durup işemesi için beklemenize gerek yok çünkü köpeğiniz dışarıda. Asla 2 saatin üzerine çıkmayın (köpeğinizin durumuna göre daha az da olabilir). Dinlendirin, ovuşturun, besleyin ve suyunu verin.

GÜN 4 ( 5 – ve belki 6 )

(Dinlenme Günleri)