Nedir Doggo?

Evcil hayvan sahiplerine profesyonel köpek gezdirme ve bakım hizmeti sağlayan bir uygulama.

Yaklaşık 1 aydır çok meşgul olduğum günlerde bu uygulamayı kullanmaya başladım. Yeni kızım oldu, işlerim bazen çok yoğun olabiliyor ve vakit bulamadığım zamanlarda köpek dostumun yürüyüş vakitlerini geçiştirmek yada geciktirmek istemiyorum. Genelde eve çok geç kalıyorsam yada sabah çok erken toplantım oluyorsa Doggo’yu tercih ediyorum ve ortalama haftada 2 yada3 defa kullanıyorum.

Uygulama nasıl çalışıyor?

Öncelikle cep telefonunuza “doggo” uygulamasını indirmeniz ve köpeğiniz hakkında bir takım soruları yanıtlamanız gerekiyor.

Daha sonra anlık yada planlı yürüyüş seçerek bir walker ile eşleşiyorsunuz. Köpek dostunuzu yürütecek kişiye walker diyoruz. Planlı yürüyüş anlık yürüyüşten daha hesaplı ve planlı yürüyüş için en kısa 3 saat sonrayı seçebiliyorsunuz. Ayrıca benim gibi arada bir kullanmayacaksanız aylık, haftalık yürüyüş paketleri de mevcut.

Yürüyüşü sisteme kayıt ettiğiniz kredi kartı üzerinden alıyorsunuz, alt yapı olarak “iyzico” kullanılıyor.

Walker geliyor ve köpeğinizi alıyor. Yaklaşık 6-7 walker ile tanıştım. 1 kişi bende soru işareti yarattı ama diğer arkadaşlar son derece bilgili ve başarılı. Ayrıca sevdiğiniz bir walker ile onun müsaitlik durumuna göre uygulama üstünden notlar kısmına yazarak, yürüyüş satın alabiliyoruz.

Walker köpeğinizi aldığı anda uygulama üstünden anlık nerede olduklarını, nereye çişini kakasını yaptığını görebiliyorsunuz. Ayrıca uygulama üstünden anlık resim talep edebiliyorsunuz. Genel anlamıyla başarılı olsada arada sistem çalışmıyor ve anlık takip imkansız oluyor fakat uygulama üstünden iletişime geçtiğinizde size hemen whatsapp üstünden anlık konum paylaşıyorlar.

Yaklaşık 45 dakika sürüyor yürüyüş, ortalama 2 km civarı bir yürüyüş yapmış oluyorlar.

Başlarda çok endişeli davrandım, sonuçta köpek dostumuz ailemizin bir üyesi ve çocuğumuz gibi önemsiyoruz. Yürüyüşlerde devamlı aradım sorular sordum, şüphelerimi dile getirdim, takip ettim ve sonunda güvendim. Bildiğim walkerlar ile içim rahat.

Uygulama artıları; vaktiniz olmadığı zaman gerçekten çok kurtarıcı, ayrıca walkerlar köpekler ile iyi iletişim kuruyor, fiyatı uygun.

Eksileri; Benim gibi enerjik bir köpeğe sahipseniz yürütülen mesafe kısa geliyor. Ben köpek dostumla ortalama 10km+ günlük yürüyüşler yapıyorum. 2 defa uygulamadan yürüyüş kullansam ortalama 4 km civarı bir yürüyüş yapılmış olacak.