Better Köpek Maması hem yetişkin hem de yavru köpekler için çeşit sunarken yetişkin köpekler için de farklı lezzetlerde mamalara yer vermiş bulunuyor. Bununla beraber mamaların içeriği göz önüne alındığı zaman seçici olmak gerektiği de anlaşılıyor. Et içeriklerine sahip olan yetişkin köpek mamasının diğer çeşitleri arasında pirinç içerenler de bulunuyor.

Tahıl İçeriği Oranı Yüksek

Better Köpek Maması nasıl ve ne çeşitte olursa olsun tahıl içeriyor. Bu da içerisinde selüloz bulunduğu anlamına geliyor ve köpeklerde selülozun sindirilmesine yardımcı olan enzimler bulunmadığı için de bu bir eksi olarak görünüyor. Ancak bazı çeşitleri pirinç içeriyor. Pirinç glisemik indeksi yüksek bir içerik olduğu için köpeklerde sağlık sorunlarına yol açıyor. İçinde bulunan arsenik ne yazık ki sağlıklı beslenme için köpeklere yardımcı olmuyor.

Et İçeriği Yetersiz

En fazla et içeriğinin bulunduğu Better Köpek Maması çeşidi Tavuk Etli ve Sığır Etli mamada bulunuyor. Ancak onun içinde olan da %4 oranında tavuk ve %12 oranında sığır etinden oluşuyor. Bu da köpekler için gereken ortalama et oranının yarısından bile az. Ayrıca içerikte yer alan “et ve et ürünleri” ibaresi protein kaynağı olan bu etin tam olarak nasıl elde edildiğini de açıklamıyor. Çünkü birçok mama markası protein oranını artırmak için aslında hayvanların yenilmez olan kısımlarının da mamaların içinde yer almasına izin veriyor.

Bitkisel İçeriği

Köpek mamalarında sağlıklı sebze içeriklerin yer almasında bir sakınca bulunmuyor. Gereken oranda ve kalitede yer almaları sağlıkları açısından bir problem oluşturmuyor. Ancak Better Köpek Maması içinde yer alan bitkisel içeriğe şeker pancarının da dahil edildiğini görüyoruz. Şeker pancarı posası köpeklerin sağlığı açısından iyi değildir ve kulak iltihabı gibi sağlık sorunlarına sebep olabilir.

Mamanın kalitesi: 1/5
Mamanın içerik / fiyat oranı: 2/5
Mamanın içeriği: 1/5

Mama önerilebilir mi? Hayır