1. Olumlu Kalın : Daha fazla öğrenmek isteyen köpeğinizle ilgilenin ve çalışmaya devam edin. Hevesli bir öğrenci her zaman iyi öğrenir.
  2. Sabırlı Olun : Köpekler farklı hızlarda öğrenirler ve konuları bizim umduğumuzdan çok daha yavaş kavrarlar. Köpeğinize karşı herzaman sabırlı olun ve onun başarılı olmasına yardım edin.
  3. Gerçekçi Olun : Köpeğinizin bir davranışı veya oyunu daha önce çalışma yapmadığınız bir ortamda kolayca başarmasını beklemeyin.
  4. Planlı Olun : Köpeğinizi başarılı olmaya yönlendirin. Köpeğiniz olayı kavrayamıyorsa hareketi daha kolay anlatabileceğiniz komutlara bölmelisiniz.
  5. Sevecen Olun : Köpeğinize kendisinden neleri yapmasını istediğinizi pozitif metodlar kullanarak öğretin.
  6. Cezadan Kaçının : Köpeğin gelişiminde, öğrenme aşamasında sert uygulamaların yeri yoktur.
  7. Etkili Bir Biçimde Ödüllerndirin : Yerinde davranışları köpeğinizi motive edenşeylerle özendirin. Kafasını okşamak hoşuna gider ama tam da istediği şey bu değildir. Bunun onun maaşı olduğunu düşünün ve ödeyin !
  8. Cömert Olun : Doğru davranışları her zaman ödüllendirin. Ayrıca beklenmedik güzel hareketlerini ekstra ödüllerle desteklemekten kaçınmayın.
  9. Hedefler Belirleyin : Kalkıştığınız bir çalışmayı daha önceden planlamadıysanız ve nereye varacağınızı bilmiyorsanı, köpeğinizin ne öğrendiğini nasıl bileceksiniz ?
  10. Sık Alıştırma Yapın : Köpeğinizle kısa aralıklarda egzersiz yapın.