İlk bakışta, bu iki ırkı bu kadar farklı kılan şeyin ne olduğunu merak edebilirsiniz. Aslında, birkaç önemli fark vardır.

En büyük ayırt edici özellik fiziksel görünümdür. Amerikan Bully, Pit Bull’un daha dar yüzüne kıyasla keskin bir burnu olan büyük bir kafaya sahiptir.

Amerikan Bully, esas olarak bacakları nedeniyle Pit Bull’dan daha kısadır. Sadece Klasik Amerikan Bully türünün ortalama boy bacaklara sahip olduğu bilinmektedir.

Pit Bull kesinlikle kasları ile bilinir, ancak kas Amerikan Bully’nin ana özelliklerinden birisidir. Ağır kemikler, geniş bir göğüs ve kısaca fazla kalın diyebiliriz.

Amerikan Bully Saldırgan mıdır?

Köpek saldırganlığı hakkında sohbet edelim. Bully cinsinin atalarından biri olan Pit bull’ardan dolayı saldırgan oldukları zannedilir. Ayrıca, dalgalanan kaslar ve canavarca çeneler ile sert görünüyorlar. Sorun köpek dövüşünde yatıyor.

Şüphesiz, bu köpekler kaba, çevik ve kaslıdır, herhangi bir fiziksel zorluğu çok kolay üstlenebilirler.

Dövüş köpeği olarak özellikle Pit Bull’ar yoğun olarak kullanılmaktadır. Köpekler, saldırganlık için özel olarak yetiştirilir, doğal özelliklerin sadık ve nazik olmasına rağmen saldırganlaştırılır. Bu köpeklerin cins standardı değildir. İnsanlar tarafından istismar edilir, bu da davranışsal sorunlara neden olan travmaya yol açar. Bu nedenle, bir damızlık seçerken, sevgi dolu bir ortamda hayata başlayan köpek yavrusu aldığınızdan emin olmak için dikkatli olmak çok önemlidir.

Yani, HAYIR Amerikan Bully doğası gereği saldırgan değildir. Her şey genetik, üreme ve eğitime bağlıdır (ki bu hemen hemen her köpek ırkı için geçerlidir).